تاریخچه فعالیت های انجمن

 

انجمن صنفی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی ایران در سال 1375 با اهداف مذکور در اساسنامه که عمدتاً حول محور انسجام تشکیلاتی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی ایران می باشد تاسیس و با ابتیاع یکدستگاه ساختمان سه طبقه واقع در صادقیه، خیابان آیت الله کاشانی، خیابان بهنام، کوچه شانزدهم، پلاک 6 که دارای قسمت اداری و سالن برگزاری کنفرانس با گنجایش بالغ بر هفتاد نفر و سالن لجتماعات می باشد شروع به فعالیت نموده و با توجه به اینکه از پتانسیل بسیار خوب نیروی متخصص دارای تحصیلات آکادمیک دانشگاه های داخل و خارج از کشور برخوردار می باشد همکاری تخصصی خود را با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی، مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزارت مسکن و شهر سازی و … جهت تدوین استاندارد بتن آماده و قطعات بتنی شروع و در  تدوین قوانین و آیین نامه های مربوطه نقش بسزایی ایفا نموده است .

از 1/7/81 که استاندارد تولید مصالح ساختمانی اجباری گردید انجمن از یک طرف تلاشهای فراوانی در زمینه فرهنگ سازی استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد به عمل آورده و از طرفی با نوسازی ماشین آلات تولید و ناوگان حمل و نقل و انجام جلسات متعدد با مسئولین شهرداری و راهنمایی و رانندگی و سازمان حمل و نقل ترافیک اقدامات قابل توجهی در جهت استفاده بهینه از تولید، حمل و تحویل بتن آماده و قطعات بتنی استاندارد نموده است . بدین ترتیب که برای تحویل به موقع بتن آماده از سازمان حمل و نقل ترافیک آرم تردد شناور برای تراک میکسرهای حامل بتن آماده دریافت نموده و با شهرداری های استان تهران توافق گردیده که ارائه پایان کار ساختمان منوط به استفاده از بتن آماده استاندارد باشد و از طرفی شهرداری تهران تعدادی از شرکت های تولیدکننده کفپوش و جدول بتنی را شناسایی و شهرداری های مناطق و پیمانکاران را موظف به خرید قطعات بتنی از تولیدکنندگان مورد تائید شهرداری نموده است می شود در حال حاضر تمامی شرکت های تولیدکننده بتن آماده و قطعات بتنی که دارای پروانه بهره برداری از وزارت صنایع می باشند، دارای نشان استاندارد نیز هستند و ازجمله شرایط پذیرش در انجمن دارا بودن پروانه بهره برداری و نشان استاندارد است . ضمناً اکثریت شرکت های عضو این انجمن دارای استانداردهای بین المللی نیز می باشند .

این انجمن در جهت فرهنگ سازی استفاده از بتن آماده اقدام به برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی متعدد نموده که از جمله آنها می توان به برگزاری دوره هایی برای مدیران فنی مناطق مختلف شهرداری تهران با همکاری معاونت شهرسازی اشاره نمود که بسیار موثر واقع شده و همچنین در استانهای مختلف مبادرت به این امر شده است . این انجمن در مورخه 3/3/88 با وزارت کار و امور اجتماعی تفاهم نامه ای منعقد نموده که بر مبنای آن اقدام به شناسایی استانهای فاقد انجمن نماید و در استانهای مورد بحث مقدمات تشکیل انجمن صنفی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی استان را انجام دهد و در استانهایی که حائز شرایط نمی باشند کارخانجات بتن آماده و قطعات بتنی آنها می توانند عضو این انجمن شوند .

 

قابل ذکر است که انجمن به منظور کنترل کیفیت واحدهای تولید بتن آماده در سطح شهر تهران اقدام به تأسیس آزمایشگاه همکار با لوازم آزمایشگاهی روز و کادر مجرب نموده است.

این انجمن به منظور کمک به تولید کنندگان و اتحاد و یکپارچگی آنها جهت خرید لوازم و مواد اولیه… اقدام به تاسیس شرکت تعاونی راستین مهر ایرانیان کرده است.

حضور در اکثر اجلاسیه های کمیته فنی ملی مهندسی ساختمان و مصالح و فراورده های ساختمانی سازمان

انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و اداره کل استاندارد استان تهران و انجمن صنفی تولیدکنندگان بتن آماده استان تهران

ایجاد فضای مجازی و اطلاع رسانی ثانیه ای به اعضای محترم انجمن

ایجاد سایت انجمن به آدرس WWW.BETONNGO.COM   و درج نام و آدرس یکایک اعضاء و فعالیت مستمر و مداوم اعضای انجمن در سایت و قابلیت درج تبلیغُ اخبارُ موارد فنی و هماهنگی حضور در همایش ها و اطلاع رسانی و …. در سایت